//////

Nauka języka – jaki język wybrać?

W obecnych czasach, by umieć komunikować się za granicą, należy umieć przynajmniej jeden obcy język. Dlatego też w ramach rozwoju osobistego możesz spróbować nauki języka obcego. Nawet jednak, jeżeli zdecydowałeś się na taki krok, to możesz się zastanawiać jaki język wybrać. Jest to trudne a zarazem ważne pytanie.

Obecnie uważa się język angielski za język międzynarodowy. To prawda, po angielsku dogadamy się na całym świecie. Pamiętaj jednak o fakcie, że najwięcej ludzi na świecie wcale nie mówi po angielsku. Na przykład chiński i hiszpański to przykłady dwóch języków, które posiadają więcej posługujących się nimi ludźmi. Nie zmienia to jednak faktu, że po angielsku dogadasz się i w Chinach, i w Hiszpanii, natomiast po chińsku będziesz mógł porozumieć się niemal jedynie w Chinach.

Jeśli jednak planujesz przeprowadzkę, na przykład na zachód w poszukiwaniu pracy, zastanów się nad którymś z języków zachodniej Europy. Dobrą inwestycją może okazać się na przykład nauka języka niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego.

Leave a Reply

error: Content is protected !!